14. 2. 2020 ob 20:30

@KK Beltinci

KK Beltinci3029182398
KK Dornava2312182374

Beltinci - DornavaTekma se je začela v stilu ameriške »all-star tekme« s precej zadetimi koši in brez obramb na obeh straneh. Gostje so večino košev dosegli iz polaganj, domači pa z metom za 3 točke. Do sredine četrtine je bil rezultat še izenačen, nato pa smo domači strnili vrste v obrambi in z nekaj kontrami pripeljali prvo četrtino do končnega izida 30:23.

Druga četrtina se je začela po željah domačih, ki smo s hitro in učinkovito igro v napadu in dobro obrambo uspeli narediti razliko, v tej četrtini nam je nekaj preglavic povzročal le Blažič (dosegel je večino gostojočih točk – 14). Pri domačih sta v prvem polčasu izstopala Kovač s 20 točkami in Kukel s 21 točkami do polčasa. Rezultat ob polčasu 59:35.

Drugi polčas se je začel v mirnejšem tonu, kar je bila tudi posledica števila igralcev, 5 domačinov in 6 gostov. Tako se je tretja četrtina končala brez posebnosti z rezultatom 18:18. Rezultat po 3. četrtinah je bil 77: 53.

V zadnji četrtini smo si domačini zadali cilj, da dosežemo 100 točk in smo tako tudi vstopili v četrtino in hitro prišli do 90 točk, s tem, da so podoben ritem držali tudi gostje. V zadnjih 5 minutah tekme se nam je že poznala utrujenost, saj smo postali nenatančni v napadu in površni v obrambi, na našo srečo tudi gosti niso bili pretirano natančni, tako da smo tekmo varno pripeljati do konca. Škoda, da nam je na koncu zmanjkal 1 koš do 100 točk, čeprav so nam na koncu gostje v okviru fariplaja poskušali to omogočiti, vendar so nas s tem presenetili in smo zaradi presenečenja zgrešili zadnji met ter ostali pri 98 točkah. Končni rezultat precej prijateljske tekme je bil 98:74.