ŠD Ptujska Gora1119151863

25.1.2020 dvorana SLADKI VRH(TRI GOLOBČKI)

KK SLADKI VRH – KK PTUJSKA GORA   73-63

(4-11) (16-19) (25-15) (28-18)

Lep pozdrav iz arene treh golobčkov, kjer smo domačini že nestrpno čakali tekmo s KK PTUJSKO GORO, s katerimi smo imeli neporavnane račune, bi človek rekel že zadnje 2-3 sezone. 😀 In resnično smo si želeli na tej tekmi zmagat, da ohranimo upanje za 2. mesto v ligi.

In tako je sodnikov met žoge otvoril prvo četrtino!
Žal nam domačinom v 1. četrtini nikakor in nikakor žoga ni želela skozi obroč. Pa naj si bodo to meti za 2, 3 ali pa ”zicerji” enostavno nismo zadeli. Kar pove tudi podatek(jaz še kaj takega nisem doživel) prve točke smo domačini dosegli 1:52 do konca 1. četrtine!! Na srečo se gosti niso uspeli preveč oddaljit. In tako se je 1. četrtina zaključila z rezultatom 4:11 za goste!

1. četrtina bi lahko rekli, da je potekali približno po istem postopku. Mogoče smo domačini za odtenek več zadeli in tako vseeno uspeli doseči 16 točk.
    Žal pa so domačni bili bolj učinkoviti tudi v tej četrtini. In tako smo na odmor odšli z zaostankom 10-ih točk! (20-30)!

Po pogovoru ob polčasu, med domačimi igralci smo nekako ugotovili, da bo pač treba ”pustit dušo na igrišču”, če želimo še sploh kaj mešati štrene…
    Odločeni, da v 2. polčasu popravimo stvari tako v obrambi kot v napadu, smo krenili v tekmo bistveno bolj odločni in borbeni…Kar se je seveda takoj poznalo tako na igri kot tui na rezultatu. V tej četrtini sta predvsem eksplodirala domača igralca,( Sebastjan Lazar – 13 točk, Aljaž Krajnc – 8točk). Ter ob pomoči ostalih igralcev v obrambi smo uspeli rezultat pred zadnjo četrtino izenačit na 45:45!

Približno tako kot se je zaključila 3. četrtina, se je nadaljevala tudi 4.! Tudi v tej sta po točkah izstopala Aljaž(14 točk) in Sebastjan(6 točk). Seveda pa smo z ekipno igro tako v obrambi kot v napadu prihajali do lažjih točk. In tako je tudi v tej četrtini točkovna razlika prešla na našo stran za 10 točk! 4. četrtina je bila kar visoko strelska za domačine. Končala se je z rezultatom 28:18! In tako smo si domačini priigrali težko želeno zmago proti Ptujski Gori.

Nasprotnikom čestitamo za fer in borbeno tekmo.

Sodnika sta svoje delo opravila brez večjih težav!