Ptujska Gora : Sladki Vrh
Sodnika: Sok, Fajt
Dvorana: OŠ Majšperk
Število gledalcev:30

received_439477833620686Sezona 19/20 je pred nami. Otvorili smo jo na domačih tleh proti ekipi iz Sladkega Vrha. Domačini smo odprli tekmo z izjemno trojko Černenšek T. To je pa tudi edina dobra stvar v prvi četrtini. V nadaljevanju prve četrtine nam je nasprotnik zaradi višinske premoči pobiral skoke, tako v napadu, kot tudi v obrambi in na podlagi tega prihajal do metov. V drugi četrtini so nasprotniki začeli rotirat svoje igralce, posledično so izgubili malce višine v sami igri in tako smo to četrtino dobili za točko. Kljub temu, je ekipa iz Sladkega Vrha odšla na polčas s 6 točkami prednosti (27:33).

Sledil je drug polčas. Tretja četrtina. Podobna zgodba kot v prejšnji četrtini. In sledila je prelomna, zadnja četrtina. 4 minute do konca tekme. Gostje vodijo le še za točko, nakar se trener domače ekipe, g. Hazimali odloči za timeout. Citiram besede, ki jih je izrekel: “dajte žogo Slediču, ker bo ziher neke dobriga iz tega”. In njegov nasvet smo tudi upoštevali. Tako je v nadaljevanju igre Jazbec L. našel Slediča Ž. pod košem, ki je pod prekrškom rutinirano spravil žogo v koš. Tako smo tudi prišli v vodstvo 2 minuti pred koncem tekme. Nato je Sledič z dvema norima trojkama zapečatil usodo gostov in tekme je bilo konec. Končni rezultat 64:60 za ekipo iz Gore.

Najboljši strlec pri domačih Sledič Ž. (24), pri gostah Vidovič D. (13).