Sodniki še enkrat več pokazali, da znajo igrati košarko!

KRAJ: II. GIMNAZIJA MARIBOR
SODNIK: TRIFKOVIČ jr.
ŠTEVILO GLEDALCEV: več deset tisoč pred malimi ekrani in nekaj deset v dvorani

Sodniki-PARKL

Zbor ob 16h na 2. gimnaziji. Igralci počasi kapljajo v slačilnico, po pol urah nas je že skoraj dovolj… Zamudnik Sok uleti direkt na uradno slikanje pred tekmo. Nasprotniki pridejo v polni postavi. Trifkovič jr. (material za evroligo, še enkrat hvala, da si odpiskal tekmo) vrže žogo in tekma se začne. In kar kmalu na semaforju 2:14 za sodnike. Vse je letelo not, pa tud gor pa dol. Run and gun igra, udarna peterko sodnikov pa imela met iz igre prek 90%. Štiri trojke v prvi četrtini za sodnike in razlika se je povečevala. Nismo si mislili, da bomo tako dobro otvorili tekmo, glede na to, da sta za predstavnike igrala tudi Mesarič in Brodnjak. Vendar tudi mi smo imeli posameznike z naboji, Močnik je zadeval trojke, Kereži vroče hladno – ena not, druga airball, Dover (igral pod suspenzom) in Lajnšček (pazi tabla drsi) sta pobirala smeti, Senekovič je igral boljše kot pri Čirotu, Topolinjak – trener nas je odlično pripravil, Frangež in Sok pa sta prenašala žogo. Vsak je vedel zakaj je tam. Sistem je funkcioniral. Polčas 31:49 za sodnike. Sej so tudi predstavniki imeli svoje svetle trenutke, sam zgolj, da se je tu pa tam rezultat približal na trenutne temperature (okoli -15). Drugi polčas podobno prvemu, sodniki so gospodarili na igrišču, pa čeprav so predstavniki z nešportnimi potezami igrali tudi več minut z šestimi igralci, da so imeli svojega sodnika ter veze v organizaciji tekme, katera je bila kljub temu za pohvalit. Gledalcev vedno več, poteze vedno lepše.. rezultat pa še vedno +20 za sodnike. Zadnjih petnajst minut smo igrali na Soka, saj se še edini med sodniki ni vpisal med strelce, dogovor trenerja Topolinjaka in pomočnika trenerja Kerežija je bil, da držimo +10-15 pik, a Sok mora dat koš. Ker ga še po več minutah vedno ni dal, smo spremenili dogovor: ni važno, če zmagamo, sam da Sokič da koš… In tudi njemu se je prikazal jezus (kot Tavaresu), dosegel je koš in tekmo smo zmagali z rezultatom 72:90. Najboljši strelci pri sodnikih: Dover 22 (18 skokov), Močnik 17 (7 asistenc), Senekovič 14 (6 ukradenih žog); pri predstavnikih: Mesarič 19, Valh 13, Brodnjak 11.

#9

Z branjem naj nadaljujemo samo tisti, ki mislijo, da znajo igrat košarko. Tisti, ki jo znate, to že veste. Sodniki smo ljudje, enako kot trenerji, igralci in gledalci. Vsi delamo napake, nobeden pa teh ne dela nalašč. Skupaj smo liga PARKL, zato SODELUJMO! Nekaj posameznikov v ligi še vedno ne ve kaj je noga, kaj koraki, kaj nošena… pa kaj?! Pa sej tudi sodniki ne vemo kaj se dogaja z igralci, ki zgrešijo trojko, prosti met ali pa zicer..?! Ali pa s trenerji, ki menjajo ali ne menjajo takšnega igralca…?! Razlika je samo v odzivu – v razmislek.. da ne boste kar takoj vsi tisti, ki mislite, da znate igrati košarko, popisali vsa polja v komentarjih…

Se vidimo naslednjo leto na tekmi PREDSTAVNIKI : SODNIKI (trenutno je izzid 2:1 za SODNIKE).

SLIKE: Oliver Kolenič